AnasayfaHakkımızdaAraştırma MerkezleriYayınlarHizmetlerimizBasında TASAVBağlantılarGalerilerİletişimTASAV'DAN GÜNCEL GELİŞMELERE İLİŞKİN AÇIKLAMA

 

09 Eylül 2015 // ANKARA


Başta Dağlıca ve Iğdır’da meydana gelenler olmak üzere, 20 Temmuz’dan itibaren yaşanan yüksek yoğunluklu terör saldırıları sonucunda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Cenâb-ı Allah’tan rahmet, yaralı olan güvenlik güçlerimize acil şifalar, başta aileleri olmak üzere tüm milletimize başsağlığı diliyoruz.

Türk devletini ve milletini hedef alan ve kan dökmekten vazgeçmeyen bölücü terör örgütü PKK’yı ve son zamanlarda gerçekleştirdiği hunhar saldırıları şiddetle lanetliyoruz!

Her gün ocaklara düşen ateş yürekleri dağlamakta, acılar dayanılmaz hâle gelmektedir. Bölücü terör örgütü PKK, dünyanın en acımasız eylemlerini sürdürmekte, sorumluluk mevkiindekiler ise “hey sıkılmaz, ağlamazsan bari gülmekten utan” durumundadır.

Yıllardır “çözüm süreci” adı altında yürütülen sürecin, iktidarını koruma derdine düşen hükümetin terörle mücadeleyi bırakıp PKK ile müzakereye giriştiği, bölücülüğe ve bölücülere taviz ve teslimiyet döngüsünde yürüyen bir ihanet süreci olduğu ve ülkemizi bir çıkmaza sürüklediği artık açıkça ortaya çıkmıştır. “Analar ağlamayacak, şehit cenazeleri gelmeyecek” diyerek milletimizi oyalayan, şimdi ise “yanlış yapmışız, çözüm sürecinde PKK silâh ve militan yığınağı yapmış” diyerek suçlarını itiraf eden tutarsız ve aciz yetkililerini kınıyoruz! Bugün ülkede bir beka sorunu olduğunu utanmadan söyleyen Başbakan, 13 yıldır ülkeyi kendilerinin yönettiğini hatırlayarak, bölücülüğün zemin bulması için oluşturdukları iklimin sorumluluğunu da kabul etmek ve gereğini yapmak durumundadır. Beka sorunu ikazında bulunan Türk Milliyetçilerine cevaben “milliyetçiliği ayaklar altına aldığını” söyleyenlerin artık milletin yüzüne bakacak hâli kalmamıştır.

Aziz Türk milleti, irfanı ve iz’anı ile güçlü iradesini ortaya koyarak ülkemizi ve milletimizi bölücü terörün tasallutundan kurtaracak ve refah ve huzur içinde bir Türkiye oluşturacak millî iradeyi elbette gösterecektir. Bin yıllık kardeşliğimizi terör örgütünün ve sorumsuz hükümetin insafına bırakmayacaktır. Bu kez olacak ve Türkiye kazanacaktır.

Terör örgütü PKK’yı “hak mücadelecisi”, bebek katili bölücübaşını da “masum” gösterme gayretkeşliğine girişen ve PKK muhibbi çevrelerle kol kola yürüyenlerin vicdanları kuşkusuz huzur bulamayacaktır. Elbet siyasî ikbal uğruna ülkemizi felakete sürükleyenler, bunun hesabını, hem millet hem de adalet önünde verecektir.

Millî ve manevî değerlerimizi derinden hisseden, Cumhuriyetimizin temel niteliklerini benimseyen, hukukun üstünlüğüne, adaletin ve demokrasinin erdemine inanan, bin yıllık kardeşliğimizi yaşamayı ve yaşatmayı savunanları; oynanan kirli oyunları görmeye ve birlikte yaşama irademizin güçlenmesi için çaba göstermeye davet ediyoruz.

Yetkilileri “çözüm” denilen ihanet sürecinden derhâl ve tamamen vaz geçmeye, güvenlik güçlerini kışla ve karakollara hapseden uygulamaya son vermeye, etkin ve kararlı bir terörle mücadele politikasını hayata geçirmeye çağırıyoruz.

Türkiye ve Türk milleti çaresiz ve sahipsiz değildir!

İsmail Faruk AKSU
TASAV Başkanı

YAYINLAR
İletişim BilgilerimizBizi Takip Edin
Nasuh Akar Mah. 1.Cadde No:43/4 Balgat-Çankaya/ANKARA Tel:0312 287 8899 Faks:0312 285 4499