AnasayfaHakkımızdaAraştırma MerkezleriYayınlarHizmetlerimizBasında TASAVBağlantılarGalerilerİletişim

1. TÜRK AKADEMİSİ ÇALIŞTAYI SONUÇ RAPORU

SUNUŞ

TÜRK AKADEMİSİ Siyasi Sosyal Stratejik Araştırmalar Vakfı’nın belirli aralıklarla düzenleyeceği çalıştayların ilki, 15-16 Aralık 2012 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilmiştir.Çalıştayımıza, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri bünyesinde farklı disiplin ve alanda çalışan 100’ün üzerinde uzman katılmıştır.

Çalıştayda, 2013’e girerken Türkiye’nin karşı karşıya olduğu sorunların tespit edilmesi ve bu sorunlara yönelik çözüm önerilerinin tartışılması suretiyle bir durum analizi yapılmış, ülkemizin önündeki tehdit ve fırsatlar masaya yatırılmıştır.

Çalıştayda gündeme gelen hususlar dikkate alınarak, 16 Aralık 2012 tarihinde sonuç bildirgesi ilân edilmiştir. Yayınlanan bu raporla ise, çalıştayda ulaşılan tespit ve öneriler sistematik bir hâle getirilerek kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır.

Raporun, çalıştaya katılan tüm katılımcıların ortak ürünü olduğunu belirtir; raporun oluşmasına katkı sağlayan bilim insanı, araştırmacı ve uzmanlara ve çalıştayın hazırlanmasında emeği geçen herkese bu vesileyle bir kez daha teşekkür ederim. Çalıştay sonuç raporunun, tüm okuyuculara, araştırmacılara ve politika yapıcılarına yararlı olmasını dilerim.


İsmail Faruk AKSU
  TASAV Başkanı


YAYINLAR
İletişim BilgilerimizBizi Takip Edin
Nasuh Akar Mah. 1.Cadde No:43/4 Balgat-Çankaya/ANKARA Tel:0312 287 8899 Faks:0312 285 4499